ez a gomb

Mintafeladatsor az angol szóbeli felvételihez

2024-01-08 12:21:26

Szóbeli vizsga angol nyelvből

a 2024-2025-ös tanévben induló 7. osztály emelt óraszámú angol csoportja számára

MINTAFELADATSOR

Bevezetés (ráhangolódás):

A bemutatkozás után 1-2 egyszerű kérdés megválaszolása:

pl.: What did you do this morning? Did you have breakfast? What did you eat and drink?

A bevezető beszélgetést nem pontozzuk.

1. feladat: Önálló beszéd kép/képek alapján

Daily routines (weekdays, weekend and holidays; meals, activities during the day)

A képek által sugallt téma: Milyen a napirended? Hogy telik az iskolai napod? Hogy telnek a hétvégéid?

Az értékelés szempontjai:

• Részletesség, önállóság 5 pont
  • A mondanivaló összefüggő kifejtése 5 pont
  • Szókincs, kifejezésmód 5 pont
  • Nyelvhelyesség 5 pont
  • Beszédtempó, kiejtés, hanglejtés 5 pont

Az értékelés természetesen csak annak alapján történik, amit a tanulónak a 6. osztályban már tudni kell.

2. feladat-rövid angol nyelvű szöveg felolvasása, összefoglalása magyarul, majd kapcsolódó kérdések megválaszolása (társalgás) angol nyelven.

Mr Williams went to India for a few months, and he grew a moustache and a beard there. Then he came back to England, and he and his wife had a holiday in a hotel by the sea. After his first day, his wife said to him, ‘I don’t like your beard, Ted.” He shaved it off, but he did not shave his moustache off. Then the next morning he said to himself, ‘Now I don’t like my moustache.’ He shaved that off too. Then he and his wife went down to breakfast, and all of the people at the other tables looked at them and began whispering to each other. Everybody said, ‘That woman always comes down to breakfast with a different man each morning.’

(A kérdések csak a tanári példányon olvashatók!)

1. Where did Mr Williams and his wife go on holiday?
  2. Did his wife like his beard?
  3. What did her husband do then?
  4. What did everybody whisper at breakfast time?

A további kérdéseket több szöveg esetében is az határozza meg, hogy a tanuló előzőleg mit válaszolt. A cél egy rövid társalgás kialakulása.

Going on holiday: Where would you like to spend a holiday? Why? What do you usually do when you are on holiday?

Family: Do you have a small or a large family? What do you and your family enjoy doing together? Do you enjoy family holidays?

Az értékelés szempontjai:

• Szövegértés 10 pont
  • Interakció 15 pont

Az értékelés ennél a feladatnál is természetesen csak annak alapján történik, amit a tanulónak a 6. osztályban már tudni kell.