A kiállítás szervezői múzeumpedagógiai foglalkozásokat is ajánlanak a különböző korosztályú csoportoknak. Mi a”Nőalakok József Attila életében, költészetében” című foglalkozáson vettünk részt. Ennek keretében – a modern technikai lehetőségeket remekül kiaknázó „korfa” körül állva –a diákok maguk olvasták fel a költő életében fontos szerepet játszó nőkkel kapcsolatos eredeti dokumentumrészleteket, s helyezték el azokat a költő életében.

A rendhagyó órán a diákoknak lehetőségük volt önállóan is felfedezni (a teremben több helyen felszerelt fülhallgatón keresztül akár verseket is hallgatva) József Attila rövid életének mozzanatait, az interaktív térképen megkeresni egykori lakókörnyezetének fontosabb helyeit, a hozzájuk fűződő emlékeket.

A nem hagyományos „múzeumban” dolgozó munkatársak nagyon  kedvesen, látható büszkeséggel, lelkesedéssel segítették a diákok ismerkedését a dokumentumokkal, amit ezúton is köszönünk nekik, s ajánljuk másoknak is, hogy nézzék meg a kiállítást.

Látogatásunkról az emlékhely Facebook-oldalán fényképeket is tettek közzé.

https://www.facebook.com/jaemlekhely/posts/1748013175412960