Két indulónak többen is szurkoltunk a 10. A osztály olasz csoportjából,  mely Herczeg Enikő tanárnő csoportja. Először Kató Lindának kellett az 5 fős olasz zsűri elé állnia második versenyzőként, a 30 fős mezőnyben. Linda egy kortárs olasz énekesnő, Arisa L'amore è un'altra cosa című dalát énekelte, és gitáron kísérte magát. Néhány órával később Paár Bogáta az olasz ifjúsági irodalomból jól ismert költő-író Gianni Rodari Il cielo é di tutti című versét szavalta egy nagyon erős mezőnyben. Bár ő nem került be a legjobb három közé, újoncként így is szépen helytállt a tapasztalt mezőnyben.

 Az éneklés kategóriában Kató Lindának sikerült elérnie a harmadik helyezést, annak ellenére, hogy ő is első olasz nyelvű versenyén vett részt.

Mindannyian élveztük ezt a napot, örülünk, hogy kicsit közelebb kerültünk az olasz kultúrához. Terveink szerint jövőre is nevezünk a fesztiválra.

Késmárky Csaba 10. A