NEVELÉSTUDOMÁNYI SIKEREK AZ ÓBUDAI GIMNÁZIUMBAN

2015. szeptember 7-én az egri Eszterházy Károly főiskolán került megrendezésre az International Seminar on teaching teacher training and education című neveléstudományi konferencia. A rendezvény a budapesti Corvinus Egyetemen megrendezett nemzetközi ECER neveléstudományi konferencia előhírnökeként neves külföldi előadók nézeteit mutatta be a neveléstudományi terület legfrissebb eredményeiről, és jövőbeli kihívásairól, valamint a gyakorlatban felmerülő problémák megbeszélésére adott lehetőséget. Dr. Furka Ildikó meghívást kapott arra, hogy az Óbudai Gimnáziumban folytatott oktatói tevékenységével kapcsolatos kutatói munkáját poszter formájában bemutassa, népszerűsítse. Munkáját az angol nyelvű konferencia-kiadványba is beválogatták. Az eseményen hallottakkal a tanári kar tudását és ismereteit bővítve, tapasztalatait továbbadva járul hozzá a gimnázium oktató-nevelő munkájának fejlődéséhez. A részvétel eredményekképpen iskolánk bekerülhet a nemzetközi kutatások résztvevői közé, ezzel is öregbítve annak hírnevét.

Dr. Furka Ildikó