SZLUHA TANÁR ÚR – EMLÉKDÍJ
Az Óbudai Gimnázium Szluha Vilmos tanár úr emlékére 2009-ben díjat alapított.  A díjat minden tanévben azok az óbudais diákok nyerhetik el, akiknek a pályamunkáját a szakmai zsűri a legjobbnak ítéli. A pályamunkáknak önálló alkotásoknak kell lenniük. A pályázatot legkésőbb a tavaszi szünet utáni második tanítási napon (2020. április 16.) kell elektronikusan benyújtani Tordai György igazgatóhelyettesnek a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre. Az eredményhirdetésre a tanévzáró ünnepélyen kerül sor. A díjnyertes pályamunkákat az Óbudai Gimnázium honlapján nyilvánosságra hozzuk. A díjak értéke 30.000, 20.000 illetve 10.000 forint. A díjakat az Óbudai Gimnázium alapítványa és a Szluha Nemzetközi Alapítvány ajánlja fel.
 
Az idei pályázat témája:
Uralkodók, várurak, kastélyok, legendák – várak és várkastélyok a Duna mentén.
 
A pályázó mutassa be egy vagy több Duna-menti kastély történetét, a hozzá kapcsolódó ismert történelmi személyiségeket, legendákat, hiedelmeket, az országokon átnyúló kapcsolatokat.  A pályázatnak önálló alkotásnak kell lennie, és tartalmaznia kell az elkészítéséhez felhasznált könyvek jegyzékét (szerző és cím, szó szerinti idézetek esetében a pontos oldalszám), illetve az internetről felhasznált ismeretek esetén a linket és a letöltés időpontját. A pályázat műfaja és formája szabadon megválasztható, lehet pl. tanulmány, ppt, esszé, képzelt riport stb.; előnyt jelent a sokszínűség és az eredetiség.
 
Budapest, 2020. január 13.
Szűcs József s. k.
igazgató