A holland diákok április 6-án érkeztek hozzánk. Az első délután Szentendre hangulatos utcáin barangoltunk, a vasárnapi városnézés pedig a Parlamentben kezdődött, ahol angol nyelvű idegenvezetéssel nézhettük meg a koronát, az országalmát és a jogart, szemmel követhettük a koronaőrség szolgálatváltását, és körbenézhettünk a felsőház üléstermében is. A Parlament után vendégeink a Bazilikában őrzött Szent Jobb Ereklyére voltak kíváncsiak, majd a Halászbástyáról gyönyörködtünk a budapesti kilátásban. A délután szabadprogrammal telt. Hétfő és kedd nálunk is projektmegvalósítás keretében zajlott, amely azt járta körbe, hogy vélt vagy valós probléma-e a klímaváltozás, illetve hogy Hollandia és Magyarország mit tett eddig és mit szándékozik tenni a bolygó megvédése érdekében. A programot az Óbudai Trófea Grill Étteremben zártuk. Szerda volt a búcsúzás napja, ahol az utolsó pillanatban sikerült még felpakolni kürtős kalácsból, és bizony búcsúzáskor csak kicsordult egy-egy könnycsepp. Reméljük, hogy a kialakult kapcsolatokat a jövőben is ápolni fogják cserediákjaink, és életre szóló élményben volt részük kultúrközi kommunikációból, világlátásból és nyitottságból.