Semmelweis Egészségverseny
Az idén második alkalommal vettünk részt a Semmelweis Egészségversenyen.
A verseny egyedülálló a középiskolás versenyek történetében, hiszen orvostanhallgatók a szervezők.Az egészségnevelő kampány célja, hogy a versenyző középiskolások a saját iskolájukban felkeltsék a többi tanuló figyelmét is a prevenció fontosságára.
470 csapat indult a versenyen, mely 3 online fordulóval vette kezdetét. A döntőbe jutás egyik feltétele volt, hogy a diákok egészségnapot tartsanak az iskolában önállóan megszervezve és lebonyolítva a programokat.
A legjobb 36 csapat jutott a döntőbe a Semmelweis Egyetem Elméleti Orvostudományi Központjában. 5 fős csapatok versenyeztek egymással 2 napon keresztül, mialatt orvostanhallgató önkéntesek segítették elmélyíteni tudásukat.
Iskolánk nagyon szoros versenyben a 20. helyen végzett.
   
Csapattagok:
Bertalan Sára 11. b osztályos tanuló
Darabánt Zsófi 11. A osztályos tanuló
Telkes Zsófi 11. b osztályos tanuló
Vörösvácki Eszter 11. b osztályos tanuló
Vendl Bernadett 11. b osztályos tanuló
Vendl Bernadett megnyerte a biológia történetével foglalkozó alversenyt, melyben minden egyes csapatból egy ember képviselte a többieket.
Gratulálunk nekik!
Topalidiszné Makai Ágnes
Elérhetőségeink:

Cím: Budapest, Szentlélek tér 10. 1033   Telefon: (+36 1) 368-6850; (+36 1) 368-2148;  Fax: (+36 1) 250-1211

E-mail: titkarsag"kukac"obudaigimnazium.hu; iroda"kukac"obudaigimnazium.hu; titkarsag.obudaigimn"kukac"ebtk.hu