Internationale Deutscholympiade
„Nemzetközi Német Olimpia” magyarországi döntője
2018. február 27-én Glavaski Nina és Czink Patrícia, iskolánk 10. A és 10. F osztályos tanulói részt vettek az „Internationale Deutscholympiade 2018” („Nemzetközi Német Olimpia”) magyarországi csapatversenyén a budapesti Goethe Intézetben, ahol az előkelő 5. helyet szerezték meg!
Az egész napos vetélkedőn változatos feladatok vártak a diákokra. Bemelegítésként egy országismereti kérdéssort töltöttek ki. Ezt követte az írás és hallás utáni forduló, melyben szövegértési és nyelvtani feladatokat oldottak meg. Végül egy szóbeli prezentációt mutattak be.
A verseny után a házigazdák egy játékos környékfelfedező rallyra invitálták a résztvevőket és tanáraikat, így lehetőségünk nyílt a Goethe Intézet környékének megismerésére is.
A vetélkedő során sok tapasztalatot gyűjtöttünk, és új élményekkel lettünk gazdagabbak.
Molnárné Tálas Zsuzsanna
   
Elérhetőségeink:

Cím: Budapest, Szentlélek tér 10. 1033   Telefon: (+36 1) 368-6850; (+36 1) 368-2148;  Fax: (+36 1) 250-1211

E-mail: titkarsag"kukac"obudaigimnazium.hu; iroda"kukac"obudaigimnazium.hu; titkarsag.obudaigimn"kukac"ebtk.hu