Küldetésnyilatkozat

2021-12-15 18:47:49

Óbudai Gimnázium – A könyvtár alapdokumentumai

Küldetésnyilatkozat

Könyvtárpedagógiai programunk legfontosabb feladata a Gimnáziumban folyó oktató-nevelő munka támogatása.

Alapvető célunk, hogy tanulóinknak információhasználati eszköztudást nyújtsunk. Az önálló ismeretszerzés, -feldolgozás, a forráskritika a tudásmenedzsment interdiszciplináris alapjai. Ezt segítjük egyéni és csoportos foglalkozásokkal, könyvtárhasználati órákkal is.

A megváltozott fogyasztási szokásokhoz alkalmazkodva igyekszünk a - nyomtatott és/vagy digitális - betűt, szöveget, az olvasás művészeti élményét a tanulók életébe beemelni, ott megtartani.

A gimnázium hétköznapi életéhez és rendezvényeihez egyaránt szervesen kapcsolódva szeretnénk megmaradni intézményünk komfortos, kellemes, de hasznosan segítő szigetének – ha szükséges, szakmailag indokolt módon és mértékben változva, olvasóink, látogatóink igényeihez alkalmazkodva. (A gyors információszerzés helyett elcsendesedős kuckókra, vagy akár kikapcsoló társasjátékokra van igény – ezt is igyekszünk megvalósítani.)

Boda Emőke könyvtárostanár

1. december